ИНФОРМАЦИЯ
за органите на съдебната власт, заявили участие в
Образователната програма „Съдебната власт – информиран избор и гражданско доверие.
Отворени съдилища и прокуратури” през учебната 2018/2019 година

 

ОБЛАСТ ГРАД УЧИЛИЩЕ НАСТАВНИЦИ КООРДИНАТОРИ от РУО
      АдмС ОС ОП РС РП  
БЛАГОЕВГРАД Благоевград 7 СУ "Кузман Шапкарев"   Катя Бельова - административен ръководител тел.: 073 889 840 Ивайло Филипов - прокурор тел.: 073 8280 101     Екатерина Текерска - тел.: 0894509210
  НХГ "Св. Св. Кирил и Методий", БПГ "Ичко Бойчев", СОУИЧЕ "Св. Климент Охридски" и ПГИ "Иван Илиев"       Районен съд - Благоевград    
  НХГ "Св. Св. Кирил и Методий", СОУИЧЕ "Св. Климент Охридски" и ПГИ "Иван Илиев"         Районна прокуратура - Благоевград  
  ПМГ "Академик Сергей Корольов" Марияна Мицева - заместник-административен ръководител: 073 872 684          
Гоце Делчев НПГ "Димитър Талев" - гр. Гоце Делчев, ПМГ "Яне Сандански" - гр. Гоце Делчев,СУ "Н.Й. Вапцаров" - гр. Хаджидимово, СОУ "Христо Ботев" - с. Вълкосел, СУ "Св. Паисий Хилендарски" - с. Абланица       Районен съд - Гоце Делчев Районна прокуратура - Гоце Делчев  
Разлог Професионална гимназия по транспорт - Разлог         д-р Ружена Кондева - административен ръководител, Васил Чекански - заместник-административен ръководител, Костадин Чилев - прокурор, Мирослав Каназирев - прокурор, Иван Караиванов - прокурор, Катерина Коцакова - административен секретар - тел.: 0747 80 103  
БУРГАС Айтос СУ "Христо Ботев"       Мария Дучева - административен ръководител   Деян Божинов - старши експерт по ОСО, тел.: 0879006114
Бургас НЕГ "Гьоте", АЕГ "Гео Милев", ПГЧЕ "Васил Левски", ПМГ "Акад. Никола Обрешков", ПГСАГ " Кольо Фичето", ОУ "Васил Априлов", СУ "Иван Вазов", студенти от БСУ и университет "Проф. Асен Златарев"   Соня Игнатова - експерт "връзки с обществеността", тел.: 056 897 400 Нели Ковачева - съдебен администратор, тел.: 056 871 820 Стиляна Михайлова - съдебен администратор, тел.: 056 878 844 РП - Бургас  
  ПГРЕ "Г. С. Раковски" Росица Амелева - експерт "връзки с обществеността", тел.: 056 810 490          
Карнобат              
Несебър              
ВАРНА Варна ВТГ "Г. С. Раковски" , НУИ "Д. Христов", СУХНИ "К. Преславски"   ОС - Варна ОП - Варна     Ирена Радева - началник на отдел "Организационно-методическа дейност и контрол", тел.: 0844404378
  СУ "Димчо Дебелянов"       Стела Янкова - служител "връзки с обществеността", тел.: 052 612 205    
  СУ "Пейо К. Яворов", ПГСАГ "В. Левски"         Жаклин Кехецикян - прокурор, тел.: 052 699 529  
  ВТГ "Г. С. Раковски", СУ "Димчо Дебелянов" Жана Андреева - служител "връзки с обществеността", тел.: 052 712 805          
Девня СУ "Васил Левски" - гр. Девня, СУ "Никола Вапцаров" - гр. Суворово       Димо Цолов - и. ф. "административен ръководител - председател", Елена Караколева - административен секретар, тел.: 0519 92 737    
ВЕЛИКО ТЪРНОВО Велико Търново СУ "Емилиян Станев"   Ивелина Солакова - заместник-административен ръководител, Калина Георгиева - съдебен администратор, тел.: 062 615 889 Катерина Лещакова - прокурор, Мая Йорданова - съдебен администратор, тел.: 062 600 548     Боянка Димитрова - старши експерт по обществени науки, гражданско образование и религия, тел.: 0620 616 329
  СУ "Цанко Церковски" - гр. Полски Тръмбеш       Владимир Балджиев - районен съдия, В. Филева - съдебен администратор, тел.: 062 603 053    
  ПГТ "Д-р Васил Берон"         Красимир Стайков - прокурор в Районна прокуратура - Велико Търново  
  Американски колеж "Аркус" Стела Тошкова - съдебен помощник, тел.: 062 600 462          
Горна Оряховица СУ "Георги Измирлиев"       Марийка Стефанова - съдебен администратор, тел.: 0618 61 911    
  СУ "Вичо Грънчаров"         РП - Горна Оряховица  
Елена, Златарица СУ "Иван Момчилов" - гр. Елена и СУ "Св. Св. "Кирил и Методий" - гр. Златарица       Пейо Приходков - административен ръководител, Искра Вараджакова - съдия, тел.: 06151 6252 РП - Елена  
Павликени СУ "Бачо Киро"       Радка Цариградска - председател, тел.: 0610 515 62 Атанас Филипов - районен прокурор, тел.: 0610 531 97  
Свищов СУ "Димитър Благоев"       Пенка Йорданова - административен ръководител    
ВИДИН Видин "Екзарх Антим I", СОУ "Цар Симеон Велики"     Окръжна прокуратура - Видин   Ваня Ненкова - районен прокурор Владко Вълчев - старши експерт по обществени науки, гражданско образование и религия, тел.: 0895668075
  ПМГ "Екзарх Антим I" Даниела Пинтова - административен секретар          
Кула СУ "Васил Левски"       РС - Кула    
ВРАЦА Враца         Вероника Бозова - съдия, тел.: 092 682 146 РП - Враца Румяна Цветкова - старши експерт по обществени науки, гражданско образование и религия, тел.: 0894385019
    Мирослав Любомиров - служител "връзки с общестеността", тел.: 092 666 020          
Оряхово СОУ "Христо Ботев"         РП - Оряхово  
Козлодуй ПГЯЕ "Игор Курчатов", СОУ "Христо Ботев", СОУ "Св. Св. Кирил и Методий"       Галя Петрешкова-Ставарова - съдия, Жаклин Димитрова - съдия, тел.: 0787646901 Марин Николов - прокурор, Геновева Георгиева - прокурор  
ГАБРОВО Габрово Национална Априловска гимназия, ПГТ "Пенчо Семов"   Стела Цонева - служител "връзки с обществеността", тел.: 066 811 101       Деян Дойнов - старши експерт по обществени науки, гражданско образование и религия, тел. 066 805 386
        Милчо Генджов - прокурор      
Севлиево СУ "Васил Левски", ПГМЕТ "Ген. Иван Бъчваров"       Гергана Божилова - съдия РП - Севлиево  
Трявна СУ "Петко Р. Славейков"       Боряна Казасова-Драмова - съдия по вписванията, тел.: 0677 62 590, Радомира Ковачева - държавен съдебен изпълнител, тел.: 0677 62 396 Борислав Борисов - районен прокурор, тел.: 0677 63 549  
ДОБРИЧ Генерал Тошево СУ "Н. Й. Вапцаров", ПГЗ "Т. Рачински"       Росен Стоянов - съдия, Динко Минчев - съдия, Петър Петров - съдия и Божанка Томова - административен секретар, тел.: 0887608086   Светлана Василева - старши експерт по обществени науки, гражданско образование и религия, тел. 0879561354
Добрич ПГВМ "Проф. д-р Георги Павлов" и ПГТС "М. В. Ломоносов"   Венцислава Печанска - съдебен помощник, тел.: 058 652 005 и Емилия Укова - служител "връзки с обществеността", тел.: 058 652 072        
  СУ "Димитър Талев" и ПГТ "П. К. Яворов"       Албена Димитрова - съдебен администратор, тел.: 058 652 092    
  СУ "Св. Св. Кирил и Методий"     Нешка Василева - съдебен администратор, Станислав Митков -помощник прокурор, тел.: 058 600 565      
  СУ "Св. Климент Охридски", СУ "Любен Каравелов", ЧПГТП "Райко Цончев" Павлинка Иванова - съдебен администратор, тел.: 058 622 688, Веселина Сандева - съдебен секретар          
Балчик СОУ "Христо Ботев"       Районен съд - Балчик    
КЪРДЖАЛИ Кърджали ЕГ "Христо Ботев", СУ "П. Р. Славейков"       Дарина Байданова - съдия, тел.: 0361 65 190   Даниела Апостолова - старши експерт по обществени науки, гражданско образование и религия, тел. 0879129429
  СОУ "Отец Паисий"         Гергана Колева - районен прокурор, тел.: 0361 21 313, Васви Юсеинов - прокурор  
КЮСТЕНДИЛ Дупница ПГ "Христо Ботев"       Районен съд - Дупница Янита Зотева - гл. специалист - административна дейност, тел.: 0701 509 67 Анелия Стоянова - старши експерт по ОСО, тел.: 0879992914
Кюстендил ЕГ "Д-р Петър Берон"   ОС Кюстендил ОП - Кюстендил      
  ЕГ "Д-р Петър Берон", ПГИМ "Йордан Захариев", ПМГ "Проф. Емануил Иванов"       Елисавета Деянчева - съдия, тел.: 078 550 784    
  ПГ "Христо Ботев" - гр. Дупница Ирена Симеонова - служител "връзки с обществеността, той и съдебен секретар", тел.: 078 538 038          
ЛОВЕЧ Ловеч ПЕГ "Екзарх Йосиф I", ППМГ, ЦПЛР - ученическо общежитие   Йовка Казанджиева - съдия Кирил Петров - прокурор, тел.: 068 68 98 98   Районна прокуратура - Ловеч Стоянка Цанова - старши експерт по обществени науки, гражданско образование и религия, тел.: 0886868783
  ПЕГ "Екзарх Йосиф", ППМГ - Ловеч Габриела Христова - съдия, тел.: 068 601 344          
Тетевен СУ "Георги Бенковски"       Нанко Маринов - съдия Вена Стефова - прокурор  
Троян СУ "Св. Климент Охридски"       Десислава Ютерова - зам.-административен ръководител РП - Троян  
МОНТАНА Лом СУ "Димитър Маринов"         Росен Станев - административен ръководител, тел.: 0971 66 902 Красимира Иванова - старши експерт по обществени науки, гражданско образование и религия, тел.: 0894472629
Берковица ПГ "Д-р Иван Панов", Лесотехническа професионална гимназия       Юлита Георгиева - административен ръководител, тел: 0953 89 800    
Монтана ПГПЧЕ "Петър Богдан", ФСПГ "Васил Левски"   Елизабета Кралева - съдия, тел.: тел. 096 395 128 Нина Борисова - прокурор Иван Мичев - съдия Емил Овчаров - прокурор  
ПАЗАРДЖИК Пазарджик     Маринела Чавдарова - служител "връзки с обществеността", тел.: 034 409 500   Анна Божкова - административен секретар в Районен съд - Пазарджик   Ваня Апостолова
  ПГ "Иван Сергеевич Аксаков" Гергана Стойнова - съдебен администратор, тел.: 034 407 211          
ПЕРНИК Брезник СУ "Васил Левски"       Елизабета Никифорова-Ирикова - административен секретар, тел.: 0777 986 84   Росица Борисова - тел.: 076 604 830
Перник ГПЧЕ "Симеон Радев"   Калин Баталски - административен ръководител Галина Антонова - административен ръководител Михаил Алексов - административен ръководител, тел.: 076 647 501 Аделина Борисова-Алексиева - административен ръководител, тел.: 076 647 094  
  СУРИЧЕ "Д-р Петър Берон" Петя Илчева - съдебен администратор, тел.: 076 686 333          
Радомир СУ "Св. Св. Кирил и Методий", ТПГ "Н. Й. Вапцаров", ПГТ "Юрий Гагарин", ОУ "Христо Смирненски"       Мариана Вучева - административен секретар, тел.: 0777 840 20    
Трън СУ "Гео Милев"       Петър Симеонов - административен ръководител, тел.: 0777 986 52 Красимир Първанов - районен прокурор на Районна прокуратура - Трън  
ПЛЕВЕН Плевен ПГПЧЕ - Плевен, МГ "Гео Милев", СУ "П. К. Яворов", СУ "Стоян Заимов"   Ина Минкова - служител "връзки с обществеността, той и статистик", тел.: 064 892 913       Калинка Кирилова - старши експерт по ОСО, тел.: 064 841 276
  МГ "Гео Милев", ДФСГ "Интелект", ПГРТО - Плевен, СВУИ "Христо Ботев" - с. Подем     Ваня Савова-Цветанова - административен ръководител      
  ДФСГ "Интелект" Симеон Кънев - съдебен администратор          
Левски СУ "Крум Попов"       Палмира Атанасова -административен ръководител, Десислава Николаева-Георгиева - съдия, тел.: 0650 822 96 Чавдар Мънев -административен ръководител на Районна прокуратура - Левски  
Никопол СУ "Христо Ботев" - гр. Никопол, СУ "Христо Смирненски" - с. Гулянци       Силвия Боянова - административен секретар, тел.: 064 889 159 Дарина Фердинандова - административен секретар, тел.: 064 889 153  
Червен бряг ТГ "Васил Априлов"       Ценка Данчева - съдебен деловодител, тел.: 0659 93 009, Мария Борисова - съдебен архивар    
ПЛОВДИВ Военен съд - Пловдив СУ "Патриарх Евтимий" - Пловдив, СУ "Св. Паисий Хилендарски" - Пловдив, ЕГ "Иван Вазов" - Смолян, СУ "Антим I" - Златоград   Даниел Луков - военен съдия, тел.: 032 621 242, Недялка Петкова - съдебен служител       Антоанета Кръстанова- старши експерт по обществени науки, гражданско образование и религии, тел.: 0889404633
Пловдив ГХП "Св. Св Кирил и Методий"   Весела Евстатиева - съдия   Доника Сиракова - съдия, тел.: 032 656 362    
  ХГ "Св. Св. Кирил и Методий" - Пловдив, СУ "Васил Левски" - Карлово, ОУ "Христо Ботев" - Първомай     Галина Андреева-Минчева - заместник-окръжен прокурор, тел.: 032 600 434      
  ПГАСГ "Арх. Камен Петков"         Румяна Зайкова-Калеева - заместник-районен прокурор, тел.: 032 600 341  
Карлово СОУ "Васил Левски", СОУ "Христо Проданов"         Димитър Димитров - прокурор, Кирил Мавродиев - прокурор  
Първомай ОУ "Христо Ботев", с. Градина       Атанаска Гаджева - административен секретар, тел.: 0878016999    
РАЗГРАД Разград ПГПЧЕ "Екзарх Йосиф", ППМГ "Акад. Н. Обешков", ПГТС "Христо Смирненски", ННТГ "Шандор Петьофи", НГССХВТ "Ангел Кънчев"     Е. Грънчаров - заместник-административен ръководител     Спаска Маринова - старши експерт по обществени науки, гражданско образование и религия, 0878684325
  ПГИ "Робер Шуман", ПГПЧЕ "Екзарх Йосиф", ППМГ "Акад. Н. Обешков", ПГТС "Христо Смирненски", ННТГ "Шандор Петьофи", НГССХВТ "Ангел Кънчев", ПГО "Станка Николица Спасо-Еленина", ПГХТБ "Мария Кюри"       Районен съд - Разград Районна прокуратура - Разград  
  ПГПЧЕ "Екзарх Йосиф", ППМГ "Акад. Н. Обрешков", НПТГ "Шандор Петьофи", СУ "Христо Ботев", ПГССХВТ "Ангел Кънчев", ПГТС "Христо Смирненски" Ива Ковалакова-Стоева - съдия, Таня Дамянова - съдия в Административен съд - Разград          
Исперих           Валентин Цанев - заместник-районен прокурор, тел.:084312886  
Кубрат ОУ "Христо Смирненски", СУ "Христо Ботев", ПГ "Васил Марков"       Албена Великова - административен ръководител, Блага Димитрова - административен секретар    
РУСЕ Русе СУПНЕ "Фридрих Шилер", МГ "Баба Тонка"   Светлана Енчева - съдебен служител "връзки с обществеността", тел.: 082 881 273       Петя Лазарова - старши експерт по обществени науки, гражданко образование и религия, тел.: 082 834 533
  СУ "Христо Ботев"       Велизар Бойчев - съдия в Районен съд - Русе    
  ПАГ "Гео Милев", ПГИУ "Елиас Канети" Ваня Янева - съдебен служител "връзки с обществеността", тел. 082 511 625          
СИЛИСТРА Дулово СУ "Васил Левски"- гр. Дулово, СУ "Йордан Йовков" - с. Окорш       Николай Кънчев - председател на Районен съд - Дулово   Ивелина Петрова - старши експерт по обществени науки, гражданско образование и религия, тел.: 0894419555
Тутракан         Таня Цанкова - административен секретар - тел. 086661620    
Силистра ПМГ "Св. Климент Охридски", ПГСУАУ "Атанас Буров"   Теодора Василева - съдия        
  ЕГ "Пейо Яворов", ПГСУАУ "Атанас Буров"       Жанет Борова - съдия    
  ПГСУАУ "Атанас Буров" Ивелина Христова - съдебен администратор          
СЛИВЕН Сливен             Кристина Добрева-Станкова - старши експерт по обществени науки, гражданско образование и религия, тел.: 044 611 006
СМОЛЯН Девин, Доспат, Борино СУ "Христо Ботев" - Девин, СУ "Димитър Благоев" - Доспат, СУ "Никола Вапцаров" - Борино       Илияна Ферева-Зелева -административен ръководител, тел.: 03041 27 09   Мая Стоилкова - старши експерт по обществени науки, гражданско образование и религия, тел.: 0879959576
Златоград СУ "Антим I"   Даниел Луков - военен съдия, тел.: 032 621 242, Недялка Петкова - съдебен служител, Военен съд - Пловдив        
Мадан ПГ "Васил Димитров"       Димитър Стратиев - административен ръководител, тел. 0308 22 117    
Смолян ЕГ "Иван Вазов"   Любен Хаджииванов - административен ръководител, тел.: 0301 670 02, Даниел Луков - военен съдия, тел.: 032 621 242, Недялка Петкова - съдебен служител, Военен съд - Пловдив Тодор Деянов - административен ръководител Петър Маргаритов - административен ръководител, тел.: 0301 60 451 Георги Кърпаров - административен ръководител, тел.: 0301 670 12  
  СУ "Св. Св. Кирил и Методий" Игнат Колчев - административен ръководителу тел.: 0301 814 20          
Чепеларе СУ "Васил Дечев", ПГСГСТ "Н. Вапцаров"       Славка Кабасанова - административен ръководител, тел.: 03051 21 27, Десислава Петрова    
СОФИЯ-ГРАД София СРП 30 СУ "Братя Миладинови", 128 СУ "Алберт Айнщайн"         Ралица Първанова - прокурор, тел.: 02 907 90 15 д-р Мая Митренцева - сгарши експерт по обществени науки, гражданско образование и религия, тел.: 02 935 60 97
СГП - Следствен отдел 91 Немска езикова гимназия "Проф. Константин Гълъбов", 135 СУ "Ян Амос Коменски", 28 СУ " Алеко Константинов"     Капка Милева - следовател (02 8081 283)      
АдмС - София 91 Немска езикова гимназия "Проф. Константин Гълъбов", ЧЕСОУ "Дорис Тенеди", 32 СУИЧЕ "Св. Климент Охридски", 35 СУ "Добри Войников" Анна Зоксимова - съдебен администратор (02 42 15 737)          
Военен съд - София Национална гимназия за древни езици и култури "Констатин Кирил Философ", 30 СУ "Братя Миладинови"   Лидия Евлогиева - съдия във Военен съд - София        
СОФИЯ-ОБЛАСТ Пирдоп СУ "Саво Ц. Савов" - гр. Пирдоп, Частна профилирана гимназия с чуждоезиково обучение "Челопеч" - с. Челопеч       Пенка Филчева - административен секретар (07181 59 70)    
Сливница ПГТ "Н. Й. Вапцаров" - Сливница, СУ "Христо Ботев" - Драгоман       Георги Николов - съдия    
СТАРА ЗАГОРА Казанлък ПГ "Иван Хаджиенов"       Деян Илиев - съдия   Мария Цоловска - старши експерт по обществени науки, гражданско образование и религия, тел.: 0878491368
  СУ "Езарх Антим I"         Таня Димитрова - административен ръководител, Д. Цанев - заместник-административен ръководител, М. Михайлова - заместник-административен ръководител  
Раднево СУ "Гео Милев", II ОУ "Паисий Хилендарски"       Йовка Митева - съдебен деловодител, тел.: 0417 834 33 РП - Раднево  
Стара Загора ППМГ "Гео Милев"   Ива Стефанова - съдия, тел.: 042 220 220 Ваня Меранзова - прокурор, тел.: 042 696 919      
  ПГЧЕ "Ромен Ролан", Търговска гимназия "Княз Симеон Търновски", Второ ОУ "Петко Р. Славейков"       Кина Вълчева - съдебен администратор, тел.: 042 900 803    
Чирпан СУ "П. К. Яворов"       Мария Ташева - главен счетоводител, тел.: 0416 925 92    
ТЪРГОВИЩЕ Търговище СУ "Проф. Никола Маринов", I СУ "Свети седмочисленици" Росица Цветкова - административен ръководител Татяна Даскалова - съдия Васил Ангелов - прокурор      
ХАСКОВО Димитровград ПМГ "Иван Вазов"       Огнян Гълъбов - съдия   Красимира Джисова-Илиева, старши експерт по обществени науки, гражданско образование и религия, тел.: 038 650 042
Свиленград СУ "Д-р Петър Берон", ПГССИ "Христо Ботев"       Живка Петрова - административен ръководител, тел.: 0379 706 00 Мария Кирилова - и. ф. административен ръководител, тел.: 0379 719 37  
Хасково ПГТ "Александър Паскалев"   Стратимир Димитров - съдия, тел.: 038 601 844 ОП - Хасково РС - Хасково РП - Хасково  
ШУМЕН Нови Пазар СУ "Цанко Церковски" - с. Никола Козлево, СУ "Панайот Волов" - гр. Каспичан, ПГСС - Нови Пазар       Галина Николова - съдия, тел.: 0537 27 934   Николай Русев - старши експерт по обществени науки, гражданско образование и религия, тел. 054 801 816
Шумен СУ " Йоан Екзерх Български" - Шумен, СУ "Н. Й. Вапцаров" - с. Венец, СУ "Св. Паисий Хилендарски" - Върбица, ППМГ "Нанчо Попович" - Шумен, ПГ по икономика - Шумен   Стилиян Стилианов - съдебен помощник, тел.: 054 850 312 Анна Иванова, тел.: 054 874 632      
  СУ "Панайот Волов", СУ "Трайко Симеонов"       Ростислава Георгиева - заместник-административен ръководител, тел.: 054 820 126    
  СУ "Панайот Волов" Владимир Георгиев - съдебен помощник, тел.: 054 800 791          
Велики Преслав СУ "Св. Паисий Хилендарски" - Върбица       РС - Велики Преслав    
ЯМБОЛ Елхово ПГ "Св. Климент Охридски"       Мария Николова - административен секретар, тел.: 0478 813 67   Стойко Стойков - началник отдел ОМДК, тел.: 0894443713
Ямбол ПГ "Васил Левски"   Катя Няголова - експерт "връзки с обществеността", тел.: 046 688 896 Дойчин Дойчев - административен ръководител      
  ПГИ "Г. С. Раковски"       Яна Мечева - съдебен администратор, тел.: 046 688 872    
  ПГ "Васил Левски" Жанета Трифонова - съдебен администратор, тел.: 046 663 169          

 

ИНФОРМАЦИЯ за органите на съдебната власт, заявили участие в Образователната програма „Съдебната власт – информиран избор и гражданско доверие. Отворени съдилища и прокуратури” през учебната 2017/2018 година

 

Календар
Проектът е осъществен с финансовата подкрепа на Оперативна програма "Административен капацитет", съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд